Report plenary meeting
Report
Algemene bespreking
Dames en heren, aan de orde is het ontwerp van decreet tot wijziging van titel XVI van het decreet van 5 april 1995 houdende algemene bepalingen inzake milieubeleid.
De algemene bespreking is geopend.
Mevrouw Rombouts, verslaggever, heeft het woord.
Voorzitter, ik wil even kort verslag uitbrengen over de bespreking in de commissie. Dit ontwerp van decreet is eigenlijk het resultaat van de decretaal bepaalde evaluatie na enkele jaren van de praktische toepassing van het decreet betreffende de milieuhandhaving.
De handhavingsactoren in de Vlaamse administratie hebben een voorstel gedaan. De Vlaamse Hoge Raad voor de Milieuhandhaving heeft dit voorstel uitgebreid besproken. Het is ook met verschillende actoren besproken en de Sociaal-Economische Raad van Vlaanderen en de Milieu- en Natuurraad van Vlaanderen zijn hier eveneens bij betrokken.
De goedgekeurde aanbevelingen en voorstellen tot optimalisatie zijn in het voorliggend ontwerp van decreet verwerkt. De belangrijkste elementen zijn de invoering van de bestuurlijke dwangsom en de uitbreiding van de bestuursdwang van enkel de effectieve plegers naar de opdrachtgevers. Daarnaast is ook de definitie van milieu-inbreuken aangepast. In de toekomst zal het eveneens mogelijk zijn lichte niet-administratieve vergrijpen te depenaliseren.
CD&V en sp.a hebben zich zeer tevreden getoond over het ontwerp van decreet. Het is een voorbeeld van de wijze waarop nieuwe regelgeving gedragen tot stand kan komen. Het is in dit verband verschillende malen in de commissie aangehaald.
De heer Martens heeft gevraagd in de toekomst voldoende aandacht te besteden aan de handhaving in verband met de omgevingsvergunning. Namens de Open Vld-fractie heeft de heer Callens tijdens de artikelsgewijze bespreking veel punctuele vragen gesteld. De minister heeft daar steeds onmiddellijk op geantwoord.
Uiteindelijk is het ontwerp van decreet met zes stemmen voor en twee onthoudingen aangenomen.
Vraagt nog iemand het woord? (Neen)
De algemene bespreking is gesloten.
Artikelsgewijze bespreking
Dames en heren, aan de orde is de artikelsgewijze bespreking van het ontwerp van decreet. (Zie Parl.St. Vl.Parl. 2012-13, nr. 2197/1)
– De artikelen 1 tot en met 47 worden zonder opmerkingen aangenomen.
De artikelsgewijze bespreking is gesloten.
We zullen straks de hoofdelijke stemming over het ontwerp van decreet houden.