Report plenary meeting
Report
Hoofdelijke stemming
Dames en heren, aan de orde is de hoofdelijke stemming over de met redenen omklede motie.
Mevrouw Dillen heeft het woord.
Voorzitter, ik wil nog even een korte toelichting geven. Naar aanleiding van de interpellaties van collegas Vogels en Van der Borght hebben wij in de commissie een zeer interessante discussie gehad over de problemen binnen het Vlaams Gebruikersoverleg voor Personen met een Handicap en de dreigende stopzetting van de subsidiëring.
Er werden aan de minister twee dingen gevraagd over alle partijgrenzen heen. Op de eerste plaats vroegen we de minister een krachtig signaal te geven door het schrijven van 11 juni door de administrateur-generaal van het Vlaams Agentschap voor Personen met een Handicap in te trekken. En we vroegen hem om door te zoeken naar initiatieven, een oplossing te bieden voor de moeilijkheden die er zijn.
Volgens informatie waarover ik niet officieel maar wel officieus beschik, zou de brief van 11 juni ik weet niet of het in opdracht van de minister gebeurd is ingetrokken zijn. De essentie zelf van de problematiek, namelijk de moeilijkheden en de discussies, blijft bestaan.
Vandaar dat ik denk dat deze motie niet overbodig is geworden en dat het heel belangrijk is dat dit Vlaams Parlement aan de minister vraagt om de nodige initiatieven te nemen om een oplossing te zoeken voor de moeilijkheden binnen het Vlaams Gebruikersoverleg voor Personen met een Handicap. Er was eensgezindheid in de commissie over het feit dat het belangrijk is om opnieuw een consensus te bereiken om verder tot samenwerking te komen, enkel en alleen in het belang van personen met een handicap.
De heer Crombez heeft het woord.
Voorzitter, de situatie is goed geschetst. Wij hebben inderdaad een discussie gehad naar aanleiding van een vraag. De minister heeft zich geëngageerd om het probleem onmiddellijk op te lossen door die brief over de opschorting van de subsidie in te trekken. Dat is ook gebeurd.
Ondertussen is er verder overleg, en dus is deze motie zonder voorwerp geworden. Er is geen dringendheid. Wij zullen bij de herneming zien waar we staan. Er is in elk geval continuïteit tot maart 2011. Momenteel heeft deze motie geen voorwerp.
Begin van de stemming.
Stemming nr. 27
Ziehier het resultaat:
104 leden hebben aan de stemming deelgenomen;
19 leden hebben ja geantwoord;
59 leden hebben neen geantwoord;
26 leden hebben zich onthouden.
Dientengevolge neemt het Vlaams Parlement de met redenen omklede motie niet aan.